Privátní gastroenterologické centrum Liberec
Laserové centrum pro léčbu hemoroidů

Speciální metody

Hydrokolon – střevní sprcha

Celkové regeneraci organizmu. Pomáhá při únavě, nadýmání, alergiích, kožních problémech, bolestech kloubů, parazitárních onemocněních, nadváze, snížené imunitě, astmatu, vysokém tlaku. Preventivně při výskytu rakoviny tlustého střeva v rodině a příbuzenstvu.

Podstata metody:

Tlusté střevo má za úkol eliminovat zbytky potravy za pomocí svaloviny. Má funkci rezervoáru a účastní se na metabolizmu vody a elektrolytů, vitaminů a dalších důležitých sloučenin.

Tlusté střevo obsahuje největší koncentraci bakterií, které hrají důležitou úlohu při synteze řady vitaminů např. Kyseliny listové, komplexu B – vitaminů, vitaminu K. Účastní se též na rozkladu zbytků bílkovin a uhlohydrátů za vzniku plynů a toxických látek. Při poruše funkce může dojít k částečné resorpci a ovlivnění celkového metabolizmu organizmu a jeho obranyschopnosti a vitality. Hydrokolon je založeno na předpokladu, že se ve střevě ukládají zbytky, zátky, kaly, které pokrývají sliznici střeva a ruší jeho základní funkce. Výplachy je odstraní a upraví základní prostředí, funkci střeva a provedou detoxikaci celého organizmu.

Vlastní postup:

Při výplachu pacient leží na lehátku na zádech, střevo se vyplachuje filtrovanou teplou vodou a odpadní hadicí na jedno použití odtéká obsah do odpadu. Jedna aplikace trvá cca 40 minut. Optimální je serie 3 výplachů po týdnu. Další serie je možná za 3 měsíce a pak stačí 1-2x za rok dle stravovacích zvyklostí a dle obtíží.

Po aplikaci je vhodné užívat preparáty s mikrobiální flórou.

Předpoklad bezpečného postupu:

Před první procedurou je vhodné provést krátké vyšetření střeva – sigmoideoskopii k vyloučení zánětu, zúžení střeva nebo výchlipek a tak zajistit nepoškození pacienta procedurou.

24 – hodinová pH metrie – impedance

Co je to 24-hodinová pH-metrie ?

pH-metrie je metoda, která umožňuje objektivně prokázat návrat kyselého či zásaditého obsahu do jícnu, tedy reflexní chorobu jícnu.

Vyšetření zahrnuje zavedení tenké sondy do jícnu a její připojení k malému přístroji na bázi mikroprocesu, podobnému přehrávači (walkmenu), který dovede zjistit a zaznamenat jaké pH (kyselost či zásaditost) je ve Vašem jícnu v průběhu 24 hodin.

Váš lékař tak uvidí, jak je Váš reflex vázán na fyzickou aktivitu, jídlo, bolesti na hrudi, pálení žáhy atd.

Jak se na vyšetřování přípravit

  1. Před vyšetřením je nutné, pokud nebude domluveno jinak, vysadit léky typu Prepulsidu, ganatonu, deganu, cerucalu, ranisanu, ulfamidu, quamatelu, Losecu, gasecu, ultopu, ortanolu, omeprazolu, helicidu a to nejméně 7 dní před vyšetřením.
  2. Poslední jídlo a pití by mělo být 6 hodin před vyšetřením.
  3. V průběhu vyšetření pacient provádí stejnou činnost jako obvykle tj spánek, jídlo, cvičení, odpočinek….
  4. V průběhu vyšetřování pravidelně vyplňujeme přiložený deník a zaznamenáváme obtíže jak do přístroje, tak do tabulky.