Sonografická vyšetření

Sonografie

Vyšetření provádíme na nejmodernějších přístrojích firma Aloka.
Nebolestivá metoda vyšetření orgánů břicha, jater, žlučníku, slinivky, ledviny, střev, sleziny se vyznačuje vysokou výtěžností právě při onemocněních trávicího traktu.

Špičkový přístroj ALOKA Prosound Alfa 10 je z kategorie nejvyšších sonografů a umožnuje na základě moderních postupů vysoce kvalitní zobrazení břišních orgánů a jejích cévního zásobení a posouzení zánětlivé aktivity procesů nebo patologické vaskularizace.

 


Rektální endosonografie

Jedná se o vyšetření konečníku na použití pevné sondy se zabudovaným ultrazvukem. Používají se podobné sondy jako v gynekologii a urologii při vyšetření prostaty.

Hlavním cílem je podrobně vyšetřit stěnu rekta s určením hloubky postižení a pronikání procesu do okolních tkání a uzlin.

Vyšetření má význam při nálezu rakoviny rekta, kdy dle hloubky invaze se plánuje léčebný postup tj. typ chirurgické operace a případného ozáření. Druhou oblastí jsou zánětlivá i nezánětlivá onemocnění anu a konečníku ..abscesy, píštěle, hemeroidy, inkontinence, figury...

Vlastní vyšetření:

Příprava: hodinu před vyšetření si provede pacient malé klysma k odstranění stolice z konečníku.

Vlastní vyšetření se provádí na levém boku, kdy pacient pocituje mírná tlak v konečníku a podbřišku. Vzhledem k dobré snášenlivosti není ve většinu případu nutná premedikace tj. zklidňování pomocí léků podávaných do žíly.

Kdo indukuje vyšetření?

Jedná se o specializovanou metodu, kterou indikují chirurgové, gastroenterologové nebo ostatní lékaři po předchozím endoskopickém vyšetření rekta a tračníku, kdy se zjistí onemocnění v této oblasti. Dále se provádí při sledování po operacích rekta pro nádor k odhalení recidivy procesu.

Používané přístroje:

Aloka Prosound Alfa 10 s biplanární sondou

 

 

Ordinační hodiny
Pondělí 7.00 - 12.00 13.00 - 15.30
Úterý 7.00 - 12.00 13.00 - 15.30
Středa 7.00 -  9.00
Čtvrtek 7.00 - 12.00 13.00 - 15.30
Pátek 7.00 - 12.00 13.00 - 14.30

 V době COVID-19 pandemie jsme zvýšili ochranu pacientů a personálu !

Provádíme dezinfekci povrchů v čekárně i ordinacích, používáme FF2 respirátory,jednorázové  obleky a ochranné štíty. Přístroje se dezinfikují v myčkách nejvyšší kvality.

Pacientů při vstupu poskytujeme dezinfekci rukou !

Bezpečnost je naším krédem.

 

Kde nás najdete

budova


Privátní gastroenterologické centrum:
MUDr. Petr Richter CSc.
Husova 76
460 01 Liberec 1
telefon: +420 485 102 265

Reference
hemoroidy léčba

Se službami jsem spokojen. Pano doktor je odborník a dovedl mi pomoc od dlouholetých obtíží s hemoroidy

číst více
všechny reference