Endoskopická vyšetření

Gastrokopie klasická

gastrokopie klasickaGastroskopie je endoskopické vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku. Provádí se při podezření na onemocnění těchto orgánů, například při podezření na dvanáctníkové, nebo žaludeční vředy. Lékaři naskytne přímý pohled na nemocný orgán. Je mnohem přesnější a nezatěžuje pacienta žádným zářením. Vyšetření se provádí na lačno po podání přípravku zamezujícího zpěnění spolykaných slin. Pacientovi, který leží při vyšetření na levém boku, je ústy zaváděn zcela ohebný přístroj. Vyšetření není bolestivé, je jen nepříjemné.
Hlubokým a pomalým dýcháním překonáte pocit dávení. Zavřete při vyšetření oči a myslete na něco příjemného. Během vyšetření budete zuby, rty, nebo dásněmi držet ochranný kroužek. Vyšetření netrvá dlouho.
S prováděním tohoto vyšetření máme velké zkušenosti, nemá prakticky žádné komplikace.

 


Gastroskopie transnasální

Kdy se provádí:

Jedná se o vyšetření jícnu, žaludku a duodena s vysokou výpovědní hodnotou u onemocnění této oblasti . Vyšetření se provádí tenkým ohebným videoendoskopem, který se zavádí nosem.

Příprava pacienta:

Pacientovi jsou podány nosní kapky a gel usnadňující průchod endoskopu. Jelikož je tato metoda velice šetrná, nejsou podávány žádné uklidňující léky. Pacient je po zákroku schopen ihned se zapojit do své denní aktivity, může tedy po zákroku odjed vlastním autem bez doprovodu.

Vlastní vyšetření:

Přístroj se při průchodu nosem nedotýká jazyka, nedochází tedy k vyvolání dávivého reflexu. Také bolestivost vyšetření je výrazně snížena.


Kolonoskopie totální

kolonoskopie totalniKOLONOSKOPIE je vyšetření prováděné při jakémkoliv podezření na onemocnění tlustého střeva. Je náhradou za vyšetření rentgenové. Lékaři naskytne přímý pohled na nemocný orgán. Je mnohem přesnější a nezatěžuje pacienta žádným zářením.
Vyšetření předchází příprava s cílem dokonale vyčistit střevo od stolice. Obvykle se před výkonem pacientovi podává uklidňující nitrožilní injekce. Pacient při vyšetření leží na levém boku. Konečníkem se mu zavádí zcela ohebný přístroj - ENDOSKOP. Většinou se prohlíží celé tlusté střevo. Vyšetření trvá přibližně 20 minut a jeho průběh usnadní spolupráce pacienta s lékařem.
Snažte se uvolnit, dýchejte zhluboka a pomalu, řiďte se pokyny lékaře. S prováděním tohoto vyšetření máme velké zkušenosti, nemá prakticky žádné komplikace.


Modifikace metody:

  • Klasická – viz výše, zde provádíme rozfukování střeva při vyšetření vzduchem
  • Ve vodním prostředí – při vyšetření plníme tračník teplou vodou což zklidňuje střevo, povoluje stahy a minimalizuje množství plynu a snižuje tlaky v průběhu vyšetření a zkracuje celé vyšetření
  • S premedikací Entonoxem


Kolonosklopie parciální – sigmoideoskopie

Je vlastně „krátká kolonoskopie" kdy se vyšetřuje nejrizikovější část tlustého střeva tj. levá polovině po lienální ohbí. Zde se nachází největší část nádorů tlustého střeva, zdroje krvácení do stolice, hemoroidy, fisury....

Doba trvání: 5 minut

Není nutná injekce. Příprava před vyšetřením - dva malé klystýry.

Ordinační hodiny
Pondělí 7.00 - 12.00 13.00 - 15.30
Úterý 7.00 - 12.00 13.00 - 15.30
Středa 7.00 -  9.00
Čtvrtek 7.00 - 12.00 13.00 - 15.30
Pátek 7.00 - 12.00 13.00 - 14.30

 V době COVID-19 pandemie jsme zvýšili ochranu pacientů a personálu !

Provádíme dezinfekci povrchů v čekárně i ordinacích, používáme FF2 respirátory,jednorázové  obleky a ochranné štíty. Přístroje se dezinfikují v myčkách nejvyšší kvality.

Pacientů při vstupu poskytujeme dezinfekci rukou !

Bezpečnost je naším krédem.

 

Kde nás najdete

budova


Privátní gastroenterologické centrum:
MUDr. Petr Richter CSc.
Husova 76
460 01 Liberec 1
telefon: +420 485 102 265

Reference
hemoroidy léčba

Se službami jsem spokojen. Pano doktor je odborník a dovedl mi pomoc od dlouholetých obtíží s hemoroidy

číst více
všechny reference