Privátní gastroenterologické centrum / léčba hemeroidů

Privátní gastroenterologické centrum bylo založeno v 1993 a hned od počátku se zaměřilo na rychlou a přesnou diagnostiku a léčbu onemocnění zažívacího systému. Naší další náplní je také léčba hemeroidů. Neustále je doplňována nejmodernější endoskopická a sonografická technika a patříme k nejlépe vybaveným privátním pracovištím srovnatelným i s nemocničními  centry.

Pracovní tým je složen z vysoce kvalifikovaných pracovníků s dlouholetými zkušenostmi v oblasti gastroenterologie, hepatologie a proktologie. Každoročně naše centrum ošetří okolo 3500 pacientů a provedeme 2500 endoskopických vyšetření / gastroskopie, kolonoskopie/ a 2000 sonografických vyšetření

 


METODY
LÉKAŘ
doktor

MUDr. Petr Richter CSc.

držitel všech funkčních licenci v gastroenterologii

Více o lékaři...

 


 

Co jsou a jak probíhá léčba hemoroidů (hemeroidů)?

Hemoroidy / hemeroidy, zlatá žíla / jsou žilní pleteně v oblasti konečníku, které má každý jedinec. Jsou to hydraulytické polštáře, které napomáhají uzavírat řitní otvor. Během pohybu střev se tyto polštářky zmenšují, aby stolici umožnily průchod ven. Až u 75% obyvatelstva se objevují v určitém období  obtíže typu svědění, krev na papíře i míse, zduřelé uzle , pálenía řezání, hlen ve stolici.  Ale pouze 30% pacientů vyhledá pomoc. Obtížím nahrává sedavý způsob života, zácpa, těhotenství, strava bez vlákniny, omezení pohybu, rodinné předpoklady, křečové žíly na končetinách.

Fissura – relativně časté a jedno z nejbolestivějších onemocnění konečníku. Jedná se o podélný vřed na rozhraní anokutálním vyvolávající spasmus vnitřního svěrače konečníku.
Nejčastěji v 80% se vyskytuje u zadní komisury- kostrče a často spojeno s výskytem tzv. strážní řasy v této lokalizaci tj edematózní řasy na konci praskliny. Můžeme je rozdělit na akutní a chronické trhliny, kdy přechod mezi nimi je pozvolný. O chronických hovoříme tehdy, kdy se vřed nezhojí do 6 týdnů. Vlastní léčba je pomalá a svízelná a je nutno mít na vědomi , že „ vzniká náhle, ale hojí se dlouho". Toto známé heslo však dovedeme novými metodami zkrátit a ulevit pacientovi.


Typy hemoroidů

Zevní hemeroidy – jsou kožní řasy, výběžky kolem řitního otvoru zjistitelné pouhým okem. Jsou spíše hygienickým problémem a způsobují svěděním , vlhkost oblasti, dráždění kůže.
Vnitřní hemoroidy – jsou uloženy uvnitř a jsou zjistitelné při anoskopii nebo kolonoskopii. Dle velikosti a vyhřezávání k řitního otvoru se rozlišují na 4 stupně.

I.stupeň – uzly jsou jen nepatrně zvětšeny, při vypráznění nevyhřezávají navenek. Jsou provázeny pocitem tlaku a krvácením. Jsou viditelné
II. stupeň – uzly během defekace prolabují navenek mimo kanál, ale po ukončení defekace se spontánně vracejí dovnitř. Jsou doprovázeny tupým tlakem, svěděním, pálením, krvácením.
III. stupeň - uzly jsou trvale vyhřezlé mimo kanál. Lze je tlakem prstů zasunout. Projevují se hlavně pocitem zduření, vlhnutí, výtoku , krvácením a špiněním prádla po unik stolice.
IV. stupeň – uzly jsou trvale prolabované navenek, fixované a fibrozní a komplikované často zánětem, vředovatěním a otokem.

Léčba hemeroidů

  • Barronova ligace
  • InfraRed koagulace – měkký laser
  • Hemoron
  • Help-HALO Laser

Volba metody případně jejich kombinace závisí na velikosti – stupni hemoroidů a na obtížích pacienta. Snaha je postupovat individuálně a „šít léčbu dle pacienta"!


Výhody metod

  • Žádné řezání a otevřené rány
  • Krátká doba ošetření
  • Pacient může zpět do práce další den po zákroku
  • Velmi vysoké procento úspěšnosti


Více o léčbě hemeroidů >>

Ordinační hodiny
Pondělí 7.00 - 12.00 13.00 - 15.30
Úterý 7.00 - 12.00 13.00 - 15.30
Středa 7.00 -  9.00
Čtvrtek 7.00 - 12.00 13.00 - 15.30
Pátek 7.00 - 12.00 13.00 - 14.30

DOVOLENÁ 20.7.- 31.7.2020

                     17.8.- 21.8.2020

 V době COVID-19 pandemie jsme zvýšili ochranu pacientů a personálu !

Provádíme dezinfekci povrchů v čekárně i ordinacích, používáme FF2 respirátory,jednorázové  obleky a ochranné štíty. Přístroje se dezinfikují v myčkách nejvyšší kvality.

Pacientů při vstupu poskytujeme dezinfekci rukou !

Bezpečnost je naším krédem.

 

Kde nás najdete

budova


Privátní gastroenterologické centrum:
MUDr. Petr Richter CSc.
Husova 76
460 01 Liberec 1
telefon: +420 485 102 265

Reference
hemoroidy léčba

Se službami jsem spokojen. Pano doktor je odborník a dovedl mi pomoc od dlouholetých obtíží s hemoroidy

číst více
všechny reference